Úvod > Spravodajstvo > Svet > Útočník z Halle chcel vykonať masaker v synagóge, v aute mal kilogramy výbušnín

Útočník z Halle chcel vykonať masaker v synagóge, v aute mal kilogramy výbušnín

Dalšie články v kategórií

11.10.2019 (Webnoviny.sk) - Muž, ktorý v meste Halle na východe Nemecka zabil dvoch ľudí, plánoval vykonať "masaker" v miestnej synagóge. Vo štvrtok to potvrdila nemecká prokuratúra s tým, že podozrivý mal v aute štyri kilogramy výbušnín.

Prokurátor Peter Frank uviedol, že v súvislosti so zadržaným Stephanom B. majú nezodpovedaných ešte množstvo otázok. Vyšetrovatelia sa snažia zistiť, odkiaľ zobral materiál na výrobu zbraní a výbušnín a či o jeho pláne vedel aj niekto ďalší.

"To, čo sme včera zažili, bol teror," povedal novinárom Frank a dodal, že muž chcel byť vzorom aj pre iných ľudí a svoj čin sa rozhodol vysielať naživo na internete.

Stephan B. je podozrivý z dvoch vrážd a z pokusu o vraždu ďalších deviatich ľudí. Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier položil kvety pred synagógou, kde sa stal útok.Viac k témam: nemecká polícia, synagóga, teroristický útok, výbušnina
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočník z Halle chcel vykonať masaker v synagóge, v aute mal kilogramy výbušnín © SITA Všetky práva vyhradené.