Úvod > Festivaly > (nielen) Lisková sa zabávala...

(nielen) Lisková sa zabávala...

Dalšie akcie v kategórií

(nielen) Lisková sa zabávala...-graphic
Dátum:
20.7.2019 - 30.7.2020
Čas konania:
10:00
Názov:
(nielen) Lisková sa zabávala...
Miesto:
Areál OŠK Lisková
Usporiadateľ
Obec Lisková
Popis akcie:
V sobotu 20. júla sa v areáli OŠK uskutočnil už 12. ročník obecného podujatia Lisková sa zabáva.
Tento ročník sme poňali úplne po novom, nakoľko sme toto podujatie už dávnejšie chceli zlepšiť, zatraktívniť, priniesť niečo iné, zaujímavejšie. A myslím, že sa nám to podarilo.
Skoro všetky atrakcie, predajné stánky a najmä tribúna boli sústredené na zadnom ihrisku. Občerstvenie zabezpečovala cateringová spoločnosť, p. Marek Adamčiak a reštaurácia Alibaba 2. V predajných stánkoch si hostia mohli zakúpiť rôzne ručné výrobky, výrobky z levandule, bylinkové mydlá, domáce sirupy, háčkované hračky, folklórne sukničky, maľované tašky, ručne vyrábané náušnice, šperky, obrázky vypaľované na drevo, hračky, balóny, medovníčky, cukrovú vatu, vafle, popcorn, ... deti sa mohli vyblázniť na troch skákacích hradoch, dať sa namaľovať na tvráričky, povoziť sa na elektrických autíčkach, vyváľať sa v pene, ktorú im urobili naši dobrovoľní hasiči či pozrieť si ukážky práce kynológov s psíkmi. Vystavené krásne, hodnotné ceny venované do tomboly neustále lákali ľudí na zakúpenie si lístkov. Do toho všetkého bol zahrnutý naozaj bohatý hudobný program. Neoficiálny začiatok podujatia bol športový, od 10,oo hodiny hrali rôzne zmiešané družstvá priateľské futbalové zápasy. Oficiálny program potom pokračoval od 13,30 hodiny, otvoril ho, privítal hostí a všetkým poprial dobrú zábavu starosta obce Ing. Jozef Murina. Po ňom vystúpila spevácka skupina Liskovianka. Po krátkej, ale intenzívnej búrkovej prehánke všetky deti potešili Bojko a Zmrzlinka so svojimi maskotmi v hudobnom divadielku. A potom to začalo... riadnu zábavu rozprúdila skupina Gipsy David Band a po nich to ešte viac rozbalili skupiny Mafia Corner a Smola a Hrušky. Nasledovalo očakávané losovanie tomboly a každý, kto niečo vyhral bol šťastný a hrdý, že práve na neho sa usmialo šťastie. V hudobnom programe pokračovali skupiny Rock Reunion, Wark a Screen. Priznávame, očakávali sme dosť vysokú návštevnosť nielen z obce, ale aj zo širokého okolia, avšak tie davy ľudí prekvapili aj nás. Rátali sme ich na stovky, niektorí prichádzali, iní zase už odchádzali a podľa odhadov ich bolo okolo 2000 – 2500.
Naše úprimné poďakovanie, ktoré sa nedá dostatočne vyjadriť patrí všetkým, ktorí sa organizačne podieľali na príprave a uskutočnení tohto – môžem nazvať že veľkolepého podujatia. Na začiatku všetkého stála predsedníčka Kultúrnej a športovej komisie pri OZ Lisková Mgr. Simona Jánošová, ktorá vymyslela koncepciu podujatia, pozariaďovala, vybavila, oslovila, zabezpečila,... Sima – klobúk dole! Samozrejme, nešlo by to bez pomoci organizácií v obci, hlavne členiek Červeného kríža, chlapcov - volejbalistov, členiek oddielu RTVŠ, dobrovoľných hasičov, pracovníkov obecného úradu a všetkých, ktorí sa na príprave a realizácii podieľali.
Ďakujeme tiež všetkým sponzorom, ktorí nás finančne aj technicky podporili, a to: Stage one, Firma CIPI Lisková, Občianske združenie Ľudia pre obec, Korytnica, Lisková žije, MaN agency, Vyšší územný celok Žilina, Mestské lesy Ružomberok, Vodárenská spoločnosť Ružomberok, spoločnosť Tauris Rimavská Sobota a samozrejme všetkým, ktorí venovali naozaj krásne a hodnotné ceny do tomboly.
Už vieme, čo bolo dobré, čo treba trošku zmeniť či doplniť, predsa každý sa učí na vlastných chybách. Ale s istotou môžeme povedať, že tie tisíce ľudí sa bavili a nám išlo predovšetkým o to.
Foto z podujatia nájdete vo fotogalérii.
Edita Forgáčová